Göçmen Aileler İyilik Sofrasında Buluştu

Bayburt Müftülüğü tarafından göçmenlere iftar programı düzenlendi.

(IHA) Diyanet Isleri Baskanligi Din Hizmetleri Genel Müdürlügü, bu yil Ramazan ayi için belirlenen “Vakit Iyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” mesajini toplumun tamamina yaymak amaciyla, ilimizde de “Iyilik Sofralari” adiyla iftar programlari düzenlendi.
Ögretmenevinde düzenlenen iftar programina Vali Yusuf Odabas, Garnizon Komutani Piyade Kurmay Albay Mehmet Nail Yigit, sonrasi Diyanet Isleri Baskanligi Egitim Isleri Genel Müdürlügü Programi Gelistirme Daire Baskani Cafer Tayyar Doymaz, Il Jandarma Komutani Jandarma Albay Ismail Ferhat Özbas, Il Müftüsü Kemalettin Aksoy, Milli Egitim Müdürü Seydi Dogan, kurum müdürleri ve çogunlugu Afganistanli olan göçmenler katildi. Ilahilerin seslendirilmesi ile baslayan iftar sonrasi Diyanet Isleri Baskanligi Egitim Isleri Genel Müdürlügü Programi Gelistirme Daire Baskani Cafer Tayyar Doymaz’in konusmasinin ardindan bir konusma yapan Vali Yusuf Odabas, "Bugün Ramazan ayi içerisindeyiz, hepinizin bildigi gibi evveli rahmet, ortasi magfiret, sonu da cehennem azabindan kurtulmak olarak müjdelenen Ramazan ayinin hepimize hayirli olmasini diliyorum. Bu toplantiyi düzenleyen Basta Müftülügümüz Diyanet Isleri Baskanligi, Göç Idaresi Müdürlügümüz ve katilan herkese tesekkür etmek istiyorum. Iyiligin ülkemizde ve bütün dünyada yaygin olmasini Cenabi Allahtan temenni ediyoruz. Cenabi Allah dualarimizi kabul buyursun millet olarak ülke olarak misafirperverligimizi en fazla Ramazan ayinda gösteriliyor, gösterenlere de buradan tesekkür ediyorum.
Ramazan ayi Ramazan Bayraminiz simdiden hayirli olsun hepinize en derin sevgi ve saygilarimiz sunuyorum.” dedi.
Konusmalarin tamamlanmasinin ardindan göçmen aileler tarafindan Vali Yusuf Odabas ve protokol üyelerine birer adet Kuran-i Kerim hediye edildi.
Kayıt: 3.12.2015
Güncelleme:10.12.2015
Paylaş


WS05