Uluslararası Göçmenler Günü Kutlandı

Bayburt'ta, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesince "Uluslararası Göçmenler Günü" kapsamında yemekli program düzenlendi

Bayburt Öğretmenevi Toplantı Salonu' ndaki programa Vali Yardımcısı Hasan Dönmez, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ayhan Vural, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, İl Göç İdaresi Müdürü Hüsnü Yağmur, kamu kurum müdürleri ile kentteki göçmen aileler katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İl Göç İdaresi Müdürü Yağmur, Türkiye' nin hali hazırda 3 milyona yakın Suriye vatandaşına yakın zamanda kapılarını açtığını ve göçmenleri misafir ettiğini belirtti. Ayrıca " Tarihin hiçbir döneminde böyle bir şey yok. Hiçbir millet bu kadar müşvik, bu kadar yardımsever, bu kadar insana değer veren bir millet olmamıştır. Anadolu' nun bağrındaki MEvlana' ların, Yunus Emre' lerin, Hacı Bayram-ı Veli' lerin, tarihe malolmuş Fatih Sultan Mehmet' ten beri gelen Kanuni Sultan Süleyman' ların, Mustafa Kemal Atatürk' lerin Anadolu insanının bağrında göçmene daima bir yer olmuştur." diye konuştu.

Afganistanlı göçmen çocukların Vali Yardımcısı Dönmez ile Garnizon Komutanı Vural' a çiçek takdimi ve yine göçmen çocuklarn okudukları Türkçe şiirlerin ardından program sona erip, yemeğe geçildi.
Kayıt: 21.12.2015
Güncelleme:21.12.2015
Paylaş


WS05