Hakkımızda
     Ülkemizin bulunduğu coğrafi konumu, sosyo-ekonomik gücüne ve refah seviyesindeki artış kapsamında, çevre ülkeler ve diğer ülkelerde yaşanan istikrarsızlıklarda eklenince, Türkiye bölgenin kilit ülkesi haline gelmiştir. Dünyada meydana gelen göç hareketleri kapsamında, bulunduğumuz coğrafya refah seviyesi ülkelere geçiş konusunda önemli bir yer tutarken, son zamanlarda hedef ülke haline gelmiştir.
     Bu itibarla 4/4/2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kurulmuş olup, 81 ilde taşra teşkilatı kurulma çalışmalarına kapsamında Bayburt İl Göç İdaresi Müdürlüğü kurulmuştur.
     Bayburt İl Göç İdaresi Müdürlüğü 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamındaki iş ve işlemlerine aktif olarak 18/05/2015 tarihinde başlamıştır.
     İl Müdürlüğümüz,  yabancilarin Türkiye'ye giriş ve Türkiye'de kalislari, Türkiye'den çikislari ve sinir disi edilmeleri, uluslararasi koruma, geçici koruma ve insan ticareti magdurlarinin korunmasiyla ilgili iş ve işlemleri Genel Müdürlügün amaçlarina, belirlenmis politikalara ve mevzuata uygun olarak düzenli, insan odakli, uyumlu, hizli, etkili ve verimli bir sekilde yürütmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kayıt: 31.7.2015
Güncelleme:12.10.2017
Paylaş
WS05